• 005
  • 002
  • 003
  • 001
  • 006

Loučení se školním rokem a poděkování písničkou

O spontánní, radostné a hravé páteční dopoledne se postaraly zejména děti Montessori rodinné mateřské školy v Chomutově, které si připravily za pomoci pedagogů ukázku toho, co se během roku naučily, co všechno umí a co je baví. Vůbec nešlo o to, aby přesně znaly text říkanek a správně intonovaly, ale aby předvedly svou přirozenost, pohybovou, tvůrčí i řečovou dovednost, jak umí reagovat nebo improvizovat při různých situacích.

A tak maminky, tatínkové a ostatní rodinní příslušníci, kteří se přišli podívat a pobavit se společně s dětmi, byli svědky toho, jak jejich malé děti dovedně cvičí jógu, jak zvládají dopravní situaci při jízdě a řízení auta na semaforu. Zahradou zněly unisono tóny dětských hlásků z vybraného repertoáru písniček a básniček.

Za celoroční snažení a poděkování za to, jaké pokroky děti během školního roku dokázaly, obdržely diplom. K tomu by nemohla chybět nějaká sladkost a pamlsek. Na malé občerstvení byli pozvání děti i rodiče a všichni návštěvníci.

Unikátní překvapení připravila maminka malého chlapce Jáji, paní Zabala, která svým profesionálním výtvorem (ačkoliv její profese je zcela odlišná), vyrobila překrásný dort ve věrné podobě SLONA. Bylo skutečně těžké uvěřit, že tohle "umělecké dílo" je dort, který v sobě navíc skrýval tolik lahodnosti. Brzy však bylo po slůněti, protože kdo by si nepospíšil na ochutnávku, ten by prohloupil.

Paní Zabala, moc Vám děkujeme!

To by bylo, aby si děti ještě nemohly zaskotačit a pořádně se vydovádět, to přeci k jejich věku a mentalitě patří. Tak tady je nabídka: Skákací  hrad coby Spiderman. Tohoto hrdinu Spidermana snad znají všichni malí i velcí. A děti se nenechaly vůbec pobízet, dováděly, jako kdyby tenhle hrad byl součástí zahrady odjakživa. Jenže všechno má svůj konec a tohle radostné dopoledne se také nachýlilo ke konci...nastal čas oběda.

Děkujeme pedagogům za jejich výchovnou práci malou květinou. Děkujeme Vám, rodičům za skvělou spolupráci a za veškerou pomoc, kterou jste nám poskytli v tomto školním roce, děkujeme všem dětem, jak jsou úžasné. A těšíme se na všechny v následujícím školním roce. Tak tedy - krásné prázdniny, krásnou dovolenou Vám všem!clanky-00
podpora-00

Adresa

  • Čelakovského 1017/14
    Chomutov 430 01

Kontakt

  • 608 081 838
  • 606 865 111
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provoz mateřské školy

Září - Červen 6:30 - 16: 30
Červenec - Srpen Letní provoz

Facebook

Facebook logo