• 001
  • 003
  • 002
  • 006
  • 005

Návštěva ZŠ Na Příkopech

Škola, "opravdová" škola! Pro předškoláky evokuje tento pojem trochu respekt a vážnost, pro mladší děti spíš zvědavost. Obojí však dostatečným důvodem, proč tuto instituci, která se stane dříve nebo později důležitou součástí jejich života, navštívit.

Základní škola Na Příkopech je situována ve vztahu k naší školce nejblíže. Přecházíme velkou křižovatku, kde si zopakujeme dílčí pravidla dopravní výchovy, konkrétně, jak bezpečně přecházet na silnici, a brzo stojíme před velkou budovou školy. Škola působí dominantně, má bezpočet oken, ale nejsme ještě tak velcí a v počtech tak zdatní, abychom je dokázali spočítat.

Všechno se zdá tak veliké. Procházíme širokými dveřmi, před námi se rýsuje obrovské schodiště a do obou stran se rozbíhají nedohledné chodby. Dveří na chodbách je tolik, že je neuvidíme v žádném paneláku. A tam, kde jsou dveře, jsou jednotlivé třídy. Na dveřích je napsáno první třída a vcházíme tedy do jedné z nich. Právě probíhá vyučování, ale my můžeme být klidní - nerušíme, vše je domluveno a paní učitelka nás vítá. Děti usedají do školních lavic a prohlížejí si, jak celá třída vypadá. Vpředu je tabule, všude je plno obrazů a obrázků s učební tématikou. Je patrné, že i technika má ve škole své zastoupení a děti si mohou vyzkoušet, jak funguje interaktivní tabule. Kdo chce, namaluje nějaký obrázek, nebo udělá jen nějaké tahy tužkou.

Děti mohly nahlédnout jen krátce i do jiných tříd a poznaly, že všechny jsou stejné - lavice, tabule, spousta pomůcek a učebního materiálu i paní učitelka. Žáci z první třídy této základní školy se našim dětem opravdu věnovali a stali se na krátkou dobu milými kamarády. 

Návštěva 1. třídy ZŠ splnila v souladu s rámcovým vzdělávacím programem pro mateřské školy svůj účel. Děti poznaly, že škola je vstřícným prostředím, kde systematicky si budou rozvíjet svoje znalosti a nemusí mít ze školy žádné obavy.

clanky-00
podpora-00

Adresa

  • Čelakovského 1017/14
    Chomutov 430 01

Kontakt

  • 608 081 838
  • 606 865 111
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provoz mateřské školy

Září - Červen 6:30 - 16: 30
Červenec - Srpen Letní provoz

Facebook

Facebook logo