• 001
  • 003
  • 005
  • 002
  • 006

Poznáváme povolání a práci našich rodičů, tentokrát "Klíčové a bezpečnostní centrum"

Každá práce je důležitá a přináší nám všem prospěch ... Tak nějak bychom mohli navodit téma, o kterém si právě s dětmi povídáme. A jestli pak víte, kde a jak pracují vaši rodiče a jaké je jejich povolání?

 "Můj tatínek je lékař a už několikrát jsem se byla podívat v jeho ordinaci a maminka je zdravotní sestřička. A moje maminka pracuje zase v kanceláři a má tam počítač. Ale nehraje na něm hry, zapisuje čísla a moc toho musí napsat a hodně se soustředit. Můj tatínek pracuje v redakci a maminka je vedoucí prodejny, a moje maminka je paní učitelka a ještě doma má dost práce a opravuje školní sešity", volají děti jeden přes druhého.

Jak je patrné, děti o práci svých rodičů dost vědí, a my se dnes půjdeme na jednu takovou zajímavou práci podívat. A sice na nedalekou Blatenskou ulici v Chomutově, kde je "Klíčové a bezpečnostní centrum", kam nás pozvala maminka jednoho z našich chlapců. 

Prodejna je součástí řadových domků, ale nemůžeme ji v žádném případě přehlédnout. Nejenže fasáda domu vyniká sytě cihlovým tónem, ale upoutá nás i výrazná cedule se stejnojmenným nápisem. Vcházíme dovnitř s pozdravem znějícím unisono. Tolik klíčů, visacích zámků a jiných příslušenství pohromadě jsme ještě nikdy neviděli, dalo by se přečíst z očí malých chlapců a holčiček. "Jéé, to jsou krásné klíčenky, a tyhle se Šmoulou se mi moc líbí, a tady je zase sovička. A tyhle klíče jsou zdobené zvířátky... až budu větší, vyberu si třebaaa... už vím, s medvídkem!"

A nejsou tady jen zámky, klíče, nože a nůžky a mnoho dalších doplňkových předmětů, prodejna se také specializuje na montáž bezpečnostních dveří.

Děti se mimo jiné seznámily i s tím, proč je nutné zabezpečovat byty a obydlí, k čemu jsou bezpečnostní dveře prospěšné. Návštěvou prodejny si děti obohatily a rozšířily nová poznání, slovní zásobu a komunikaci z oblasti techniky, která je součástí i jejich mladičkého života.   
   
clanky-00
podpora-00

Adresa

  • Čelakovského 1017/14
    Chomutov 430 01

Kontakt

  • 608 081 838
  • 606 865 111
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provoz mateřské školy

Září - Červen 6:30 - 16: 30
Červenec - Srpen Letní provoz

Facebook

Facebook logo